CHN/S Organik Element Analizörü

Organik element analiz cihazlarına ağırlığı bilinen bir örnek verildiğinde bu örnek özel kolonlarda yüksek sıcaklıklarda (950 – 1300 °C) saf oksijenli ortamda yakılır ve bu yanma sonucunda karbon, CO2; hidrojen, H2O; azot, N2 ve kükürt, SO2 gazlarına dönüşür. Açığa çıkan bu gazlar kolonda tutunur ve He gazıyla dedektöre taşınarak kütleleri burada tespit edilir. Sonuç olarak, ilk verilen maddenin kütlesi ile kolonlarda tutulan elementlerin kütleleri arasındaki oran yüzde olarak cihazdan okunur.

Organik Element Analizörü (Elementel Analiz Cihazı) ile homojen olan tüm organik katı ve jellerin Karbon (C), Hidrojen (H), Azot (N) ve Sülfür (S) yüzde içeriği analizi çok düşük numune sarfiyatı ile (≈2mg) yapılabilmektedir.

 

Cihaz Bilgilerimiz

Marka: Thermo

Model: Flash 2000

Cihazdaki Mevcut Kolon: CHNS/NCS Tipi Kuvars (Kuvars boru içerisinde kuvars pamuğu ile sıkıştırılmış Bakır Oksit - Elektrolitik Bakır - Vanadyum Pentoksit)

Cihazdaki Mevcut Dedektör: Termal İletkenlik Dedektörü (TCD)

Bağlantılı Tartım Ekipmanı: Mettler Toledo XP6 Microbalance 6,1g x 1 ug

 

Uygulama Alanları:

İlaç ve kimya endüstrisi ürünleri, plastik, reçine, lastik, kömür, tuz, toprak, gübre, bitki gibi C,H,N ve S içeriğinin belirlenmesi gereken tüm katı veya jel organik bileşik analizleri.