Malzeme Hazırlık Laboratuvarı

İncelenmesi istenen malzemelerin cihazlara uygunluğunun sağlanması için malzeme hazırlık laboratuvarında aşağıdaki cihazlarımız bulunmaktadır:

Abrasive Kesici:

Abrasiv kesici, kesme ve dilimleme işlemlerini demirli alaşımlar, paslanmaz çelikler, alaşımlı çelikler, döküm demir, bakır, pirinç, alüminyum ve alaşımları dahil her tür metalik yüzeyde hızlı, çapaksız, non-korozif, temiz ve hassas bir şekilde soğutmalı veya soğutmasız olarak gerçekleştirebilir.

Marka: Metkon

Model: Metacut 251

Zımparalama Cihazı:

Zımpara cihazı, metal yüzeyler başta olmak üzere pek çok yüzeyin parça geometrisini bozmadan pürüzsüz hale getirilmesi üzere tasarlanmış aşındırıcılarıyla ihtiyaç duyduğunuz finisajı elde etmenizi sağlamaktadır. Cihaz 2 hücreli olup aşındırıcılar değiştirilebilmekte, ıslak ve kuru olarak işlem yapılabilmektedir. Devir ayarı 50 - 600 rpm arasıdır.

Marka: Metkon

Model: Forcipol 2V

Plasma Sputter Carbon Evaporating Kaplama Cihazı:

SEM görüntülemesi istenen fakat iletken olmayan numuneler kaplama cihazımız ile Altın/Paladyum (AuPd) veya Karbon (C) ile Argon (Ar) plazmasında vakum altında kaplanabilmektedir.

Marka: Leica

Model: EM ACE 200

CO2 Kritik Nokta Kurutma Cihazı:

Kritik Nokta Kurutma Cihazı ile biyolojik numuneler başta olmak üzere çeşitli malzemeler SEM görüntülemesi için kritik noktadaki CO2 ile kurutulabilmektedir.

Marka: Leica

Model: EM CPD 300